Integral geometry of pairs of planes

Julià Cufí, Eduardo Gallego*, Agustí Reventós

*Autor corresponent d’aquest treball

Producció científica: Contribució a una revistaArticleRecercaAvaluat per experts

1 Descàrregues (Pure)

Resum

We deal with integrals of invariant measures of pairs of planes in the Euclidean space E3 as considered by Hug and Schneider. In this paper, we express some of these integrals in terms of functions of the visual angle of a convex set. As a consequence of our results, we evaluate the deficit in a Crofton-type inequality due to Blaschke.

Idioma originalEnglish
Pàgines (de-a)579-591
Nombre de pàgines13
RevistaArchiv der Mathematik
Volum117
Número5
DOIs
Estat de la publicacióPublicada - 1 de nov. 2021

Fingerprint

Navegar pels temes de recerca de 'Integral geometry of pairs of planes'. Junts formen un fingerprint únic.

Com citar-ho