Integral geometry and the Gauss-Bonnet theorem in constant curvature spaces

Gil Solanes*

*Autor corresponent d’aquest treball

Producció científica: Contribució a una revistaArticleRecercaAvaluat per experts

32 Cites (Scopus)

Resum

We give an integral-geometric proof of the Gauss-Bonnet theorem for hypersurfaces in constant curvature spaces. As a tool, we obtain variation formulas in integral geometry with interest in its own.

Idioma originalEnglish
Pàgines (de-a)1105-1115
Nombre de pàgines11
RevistaTransactions of the American Mathematical Society
Volum358
Número3
DOIs
Estat de la publicacióPublicada - de març 2006

Fingerprint

Navegar pels temes de recerca de 'Integral geometry and the Gauss-Bonnet theorem in constant curvature spaces'. Junts formen un fingerprint únic.

Com citar-ho