Calculat sobre la base del núm. de les publicacions emmagatzemades a Pure i cites de Scopus
20062024

Producció científica per any

Perfil personal

Interessos en recerca

Lara Maestripieri és doctora en Sociologia i Investigació Social, atorgat per la Universitat de Trento (2011). És investigadora destacada “Ramon i Cajal” del Departament de Ciència Política de la Universitat Autònoma de Barcelona. També és membre del Grup de Recerca I-GOP Grup d'Estudis a Innovació, Governança i Polítiques Públiques, 2021 (SGR 01011 Q0818002H), a través de la seva afiliació a IGOP (Institut de Govern i Polítiques Públiques). És l'actual Vicepresidenta de la junta directiva de Sociologia dels Grups Professionals d'ISA RC52. També és membre de la comissió acadèmica del programa de Doctorat en Ciències Polítiques, Polítiques Públiques i Relacions Internacionals (PPIR). Els seus interessos de recerca es refereixen al canvi social a la societat postindustrial i, en particular: polítiques públiques i interseccionalitat, inseguretat econòmica als països del sud d'Europa, innovació social i professions emergents.

Experiència relacionada amb els SDG de les Nacions Unides

El 2015, els estats membres de l’ONU van acordar 17 objectius globals de desenvolupament sostenible (SDG) per acabar amb la pobresa, protegir el planeta i garantir la prosperitat per a tothom. El treball d'aquesta persona contribueix als següents SDG:

  • ODS 1 - Erradicació de la pobresa
  • ODS 3 - Bona salut i benestar
  • ODS 5 - Igualtat de gènere
  • ODS 8 - Treball digne i creixement econòmic
  • ODS 10 - Reducció de les desigualtats

Educació / qualificació acadèmica

Doctor/a, The liminal condition of the Management Consulting. Tales of work between self-employment and organization., Università degli studi di Trento

de nov. 2007de març 2011

Data d'adjudicació: 2 de març 2011

Màster, Università Cattolica del Sacro Cuore (University Cattolica del Sacro Cuore) (UCSC)

d’oct. 2004de des. 2006

Data d'adjudicació: 18 de des. 2006

Llicenciat/da, Università Cattolica del Sacro Cuore (University Cattolica del Sacro Cuore) (UCSC)

d’oct. 2001de des. 2004

Data d'adjudicació: 3 de des. 2004

Posicions externes

Senior Lecturer in Economic Sociology, Politecnico di Milano (PoliMI)

17 de juny 201931 de març 2022

Visiting Scholar, University of Luxembourg

1 d’oct. 201631 d’oct. 2016

Postdoc fellow in Political Economy, Università degli Studi di Pavia (UNIPV)

1 de set. 201531 d’ag. 2016

Research Fellow, Fondazione Feltrinelli

1 de gen. 201531 d’oct. 2015

Postdoc fellow in Economic Sociology, Politecnico di Milano (PoliMI)

1 de jul. 201130 de juny 2014

Research Assistant, Politecnico di Milano (PoliMI)

1 de gen. 201130 de juny 2011

Fingerprint

Consulta els temes de recerca on Lara Maestripieri està actiu. Aquestes etiquetes temàtiques provenen de treballs d’aquesta persona. Junts formen un fingerprint únic.
  • 1 Perfils similars

Col·laboracions i principals àrees de recerca dels darrers cinc anys

Col·laboració externa recent a nivell de país Feu una immersió en els detalls fent clic als punts.