• Telèfon93 581 2827
  • Edifici B, Campus UAB

    08193 Bellaterra (Cerdanyola del Vallès)

Acceptar estudiants de doctorat

Calculat en funció del nombre de publicacions emmagatzemades a Pure i cites de PlumX
1993 …2022

Producció científica per any

Perfil personal

Interessos en recerca

Ha investigat en sociologia del consum, en indicadors socials relatius a la dona a la societat contemporània i en l'anàlisi de les transicions de l'escola al treball. Actualment, treballa principalment a l'àrea de la sociologia computacional (una branca aplicada de la IA que combina les Ciències Socials i les tècniques de simulació computacional per modelar i analitzar qüestions sociopolítiques i dinàmiques socials complexes) a l'equip de recerca del SGR GSADI-UAB , i participa en diversos projectes que utilitzen la simulació social basada en agents per modelar la dinàmica de les xarxes socials i l'evolució del comportament social. Va ser fundador i director executiu del Laboratori de Simulació de Dinàmiques Sociohistòriques LSDS-UAB.

Experiència relacionada amb els SDG de les Nacions Unides

El 2015, els estats membres de l’ONU van acordar 17 objectius globals de desenvolupament sostenible (SDG) per acabar amb la pobresa, protegir el planeta i garantir la prosperitat per a tothom. El treball d'aquesta persona contribueix als següents SDG:

  • ODS 1 - Erradicació de la pobresa
  • ODS 10 - Reducció de les desigualtats
  • ODS 16 - Pau, justícia i institucions fortes

Educació / qualificació acadèmica

Doctor/a, Sociologia, Universitat Autònoma de Barcelona (UAB)

Data d'adjudicació: 12 de des. 2001

Màster, Especialista Universitario en Sociología del Consumo, Universidad Complutense de Madrid (UCM)

Data d'adjudicació: 24 de jul. 2001

Altres, "Venia docendi" como Profesor-tutor de la UNED., Ministerio de Educación y Cultura

Data d'adjudicació: 1 d’abr. 1992

Llicenciat/da, CC. Polítiques i Sociologia, Universitat Autònoma de Barcelona (UAB)

Data d'adjudicació: 6 de set. 1991

Posicions externes

Profesor de Técnicas de Investigación en Gerontolo, Colegio Oficial de Doctores en CC. Políticas y Sociología de Cataluña

1 de set. 19961 de juny 1998

Profesor de Técnicas de Investigación en Marketing, Colegio Oficial de Doctores en CC. Políticas y Sociología de Cataluña

1 de set. 19961 de set. 1998

Profesor-tutor de Hª de las Ideas y de las Formas Políticas, Universidad Nacional de Educación a Distancia (UNED)

1 d’oct. 199531 de maig 2007

Profesor de Técnicas de Investigación en Medio Ambiente, Colegio Oficial de Doctores en CC. Políticas y Sociología de Cataluña

1 de set. 19931 de juny 1994

Profesor de Informática aplicada al Marketing, Colegio Oficial de Doctores en CC. Políticas y Sociología de Cataluña

1 de set. 19931 de set. 1994

Profesor-tutor de Técnicas de Investigación Social, Universidad Nacional de Educación a Distancia (UNED)

1 d’oct. 199131 de maig 2007

Profesor-tutor de Filosofía y Metodología para las CC.SS., Universidad Nacional de Educación a Distancia (UNED)

1 d’oct. 199131 de maig 1995

Profesor de Sociología de la empresa, E.U. de Estudios Empresariales de Sabadell

1 de set. 19911 de juny 1992

Fingerprint

Consulta els temes de recerca on Francisco Miguel Quesada està actiu. Aquestes etiquetes temàtiques provenen de treballs d’aquesta persona. Junts formen un fingerprint únic.
  • 1 Perfils similars

Col·laboracions i principals àrees de recerca dels darrers cinc anys

Col·laboració externa recent a nivell de país Feu una immersió en els detalls fent clic als punts.